شرکت سهامی تجار کیش

مقاله ها

روش ساخت و نحوه اجرا

 

بدیهی است که در راستای تامین اهداف پروژه که مهمترین آن را می توان کاهش زمان ساخت و بالا بردن کیفیت محصول به جهت رقابت با پروژه های مشابه در سطح جزیره و حتی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور تشویق سرمایه گذاران و شهروندان ایرانی داخل و خارج از کشور به سرمایه گذاری در این پروژه بر شمرد .

قاعدتا" روی آوردن به مصالح ساختمانی نو و بهره متدی از از روش ها و شیوه های نوین در بحث فن آوری و تکنولوژی ساخت امری ضروری و لازم خواهد بود بنابراین دو مقوله انتخاب و روش ساخت به عنوان پایه و اساس این حرکت در نظر گرفته میشوند.

 

 

که از این میان میتوان رئوس فاکتور های مهم اثر گذار بر روی این انتخاب را چنین عنوان نمود :

1- عدم نیاز به نیروی نا کارآمد فنی وروی آوردن به نیروهای فنی ماهر و توانا


2-کاهش استفاده از نیروی انسانی و توجه به ابزار و ماشین آلات ساخت

3- حذف و یا کوتاه نمودن زمان ساخت و مونتاژ کاری در محل اجرای پروژه

4- توجه به شرایط خاص اقلیمی موجود به واسطه وجود یون های کلر در هوا و مساعد بودن شرایط خوردگی .

5- حذف تمامی و یا بخش های عمده ای از مصالح سنتی قابل مصرف در پروژه و جانشین ساختن مصالح مصرفی جدید که موجب حذف نیروهای فنی غیر ماهر و نیز صرفه جویی در هزینه های به عمل آمده خواهد گردید .

6- روی آوردن به مصالح پیش ساخته که صرفا" به محل پروژه حمل و با اندک زمان ممکن برای مونتاژ کاری بسرعت قابلیت اجرایی خواهند یافت .

7- توجیه اقتصادی روش ساخت که به عنوان یکی از مهمترین آیتم ها امکان انتخاب را محدودتر می نماید .

8- دوام ماندگاری و سازگاری سیستم با شرایط محیطی و اقلیمی منطقه


بر این اساس و بر پایه مطالعات جامع و مفصلی که در بخش سازه بیشتر بدان پرداخته شده است اقتصادی ترین کارآمدترین و سریعترین سیستم ساخت پس از ارزیابی هزینه های اجرای آن و نیز امکان تلفیق آن با طرح معماری به سبب شرایط انعطاف پذیری خوبی که از خود بروز می دارد سیستم اسکلت فولادی پیش ساخته با سیستم نصب پیچ و مهره با دال بتنی و سیستم پوشش کامپوزیت بوده که به عنوان متناسبترین سیستم ساخت برای این منظور انتخاب و در پروژه لحاظ گردید .
 


تطبیق کیفیت محصولات فولادی با استانداردهای جهانی براساس تولیدات داخلی و خارجی نیز از جمله شرایطی بوده که بدان توجه ویژه و خاصی شده است به گونه ای که طرح همزمان امکان اجرا را با تولیدات و محصولات استاندارد شده داخلی و خارجی داشته باشد که این رویه خود در کاهش میزان ارز بری پروژه و نیز حمایت از تولید کنندگان داخلی مشروط بر کیفیت محصولات تولیدیشان خود گامی است موثر در جهت رشد و اعتلای صنعت فولاد کشور از طرفی در ارزیابی اقتصادی طرح در صورت استفاده از محصولات داخلی کاهش هزینه های اجرایی در بخش اسکلت بسیار چشمگیرتر بوده و نیز مشارکت کنندگان در امر ساخت را تشویق به درگیر شدن با این پروژه می نماید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مشترک شدن در خبرنامه ما | به راحتی از آخرین اخبار مطلع شوید.

گزارشات هفتگی و ماهیانه ار این طریق ارسال می گردد. لطفا اطلاعات زیر را وارد نمایید.
شما اینجایید: خانه